Çinli teknoloji şirketi Meitu da Microstrategy’nin Bitcoin trendine ayak uydurdu. Meitu, yaklaşık 40 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum aldığını duyurdu. Detayları duyuran şirket 18 milyon dolar değerinde 380 BTC ve 22 milyon dolar değerinde 15 bin ETH aldı.

Piyasa değeri yaklaşık 12 milyar dolar olan Meitu, Hong Kong borsasında listeleniyor. Bitcoin ve Ethereum alımlarının uzun vadeli düşünüldüğü ve yönetim kurulu tarafından onaylanan bir kripto para yatırım plânına uygun şekilde yapıldığı açıklandı.

Meitu neden Bitcoin ve Ethereum aldı?

Akıllı telefon pazarında da yer alan ve üretici olan Meitu aynı zamanda aynı adla yer alan bir fotoğraf düzenleme uygulamasına da sahip. Şirket Ethereum tabanlı dApp’leri başlatma ve potansiyel yatırımlar için uygun denizaşırı blockchain tabanlı projeleri belirleme, blockchain teknolojilerini çeşitli denizaşırı işletmelerine entegre etmenin fizibilitesini değerlendiriyor olabilir. Birçok blockchain tabanlı proje, Ether’i küresel olarak yüzlerce milyon aylık aktif kullanıcısı olan geniş kullanıcı tabanına sinerjik bir yatırım gibi düşünüyor. Bu nedenle, Meitu’nun Ether satın alması, mantıklı bir hazırlık olarak düşünülebilir çünkü satın alınan Ether, şirketin gelecekte tüketeceği potansiyel merkeziyetsiz uygulamalar (dAPP’ler) için gaz (işlem ücreti) rezervi haline geleceği gibi, aynı zamanda blokzinciri tabanlı projelere yatırım yapmak için de kullanılabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.