110 milyon müşterisi olan ve 19 ülkede faaliyeti bulunan küresel bankacılık devi CitiBank, blok zinciri ve dijital varlıklar bölümünü güçlendirmek için 100 kişiyi işe alıyor.

Citi, şirket için gönderdiği e-postadaki açıklamasında, “Müşterilerimizin dijital varlık alanındaki ihtiyaçlarını değerlendirmeye odaklandık. Herhangi bir ürün ve hizmet sunmadan önce, kendi düzenleyici çerçevelerimizi ve denetim beklentilerimizi karşılamak için bu pazarların yanı sıra gelişen düzenleyici ortam ve ilgili riskleri inceliyoruz.” ifadelerini kullandı.

CoinDesk ile paylaşılan bilgiye göre Pazartesi günü açıklanan üst düzey görev değişikliklerine ek olarak, şirketin “önümüzdeki birkaç ay içinde dijital varlıklar departmanı için ek personel alımı yapmayı ve ICG işletmeleri, işlevleri ve ICG İş Geliştirme ekibi genelinde yeni görevler yayınlamayı” planlıyor.

Citi, bankanın Küresel Piyasalar ekibinin blok zincir ve dijital varlıkların başında bulunan Puneet Singhvi’yi 1 Aralık itibarıyla Citi’deki kurumsal müşteriler grubu (ICG) için Dijital Varlık Departmanının Başkanı yapmıştı.

Singhvi bundan böyle bu atamayla birlikte Citi’deki Kurumsal Müşteriler Grubunun iş geliştirme başkanı Emily Turner’a rapor verecek. Shobhit Maini ve Vasant Viswanathan, ise Singhvi’den boşalan göreve getirilerek Global Markets için bloK ZİNCİRİ ve dijital varlıkların eş başkanları olmuş oldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.