Dünyanın en büyük bankalarından olan Citibank, dünyada artan ilgi ve müşterilerinden gelen talep nedeniyle kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor.

Financial Times’ın haberine göre, dünyanın en büyük yatırım ve perakende bankalarından biri olan Citibank’ın kripto para endüstrisine kayıtsız kalmayarak kripto para hizmetine başlamayı değerlendiriyor.

Bankanın dövizden sorumlu yöneticisi Itay Tuchman, “Henüz kripto bağlantılı hizmetlere başlama konusunda alınmış bir karar yok. Bununla birlikte işlem, takas ve finansman alanlarının tamamında hizmet verilmesi seçenekleri değerlendiriliyor. Ben kripto paraların hayatımızda çok uzun süre kalacağına inanıyorum ve şu an her şeyin çok başındayız. Bu yüzden hiçbir şekilde ‘FOMO’ duygusuna kapılmıyorum. Bu aslında bir yarış değil. Herkes için yer var.” dedi.

ABD’nin diğer köklü bankaları Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Bank of New York Mellon da müşterilerine kripto para hizmetleri sunmak için adeta yarış içerisine girdiği bir dönemde Citibank’ın bu hamlesi Bitcoin’in yerinin Wall Street’te sağlamlaşmaya doğru gittiği söylenebilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.