Kripto para ekosisteminde yer alan ve Bitcoin ile ilgilenen Avalanche (AVAX) kurucusu Emin Gün Sirer, BTC Türk CEO’su Özgür Güneri, ekonomi gazetecisi Erkan Öz, CoinShares CSO’su Meltem Demirörs ile ekonomist Özgür Demirtaş, son dönemin en popüler sosyal medya uygulaması Clubhouse’da ‘Türk Bitcoin Gecesi’ odasında son dönemde popüler olanbüyük bir yatırımcı kitlesini üzerine çeken, kurumsal yatırımcıların da işin içine girmesiyle 50 bin doları aşan lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Clubhouse’da yaklaşık 2 bin kişinin dinlediği ‘Türk Bitcoin Gecesi’ başlıklı odada Bitcoin ve kripto paralarla alakalı çeşitli açıklamalarda bulunan gazeteciler ve ekonomistlerin açıklamaları şu şekilde…

AVAX kurucusu Emin Gün Sirer’den Roubini ve Yellen’a tepki

Avalanche (AVAX) kurucusu Emin Gün Sirer: Nouriel Roubini, Janet Yellen gibileri geleneksel finansın içinden çıkan insanlar. “Kripto paralarla kara para aklanıyor” dediklerinde söylemek istedikleri şey şu: “Kontrolü yitirmekteyim, kontrolü ele almam lazım”

CoinShares CSO’su Meltem Demirörs: Bence Bitcoin altından daha farklı ve güçlü. Bitcoin’e dijital altın demek onu bir kutuya koymak gibi oluyor. Akıllı olan ülkeler buna hazırlanırlar. Türkiye buna adapte olursa geleceği tamamen kurtulabilir. Clubhouse’daki odada 2 bin kişi oldu mesela. Bizim insanlarımız Bitcoin’i araştırıyor bu çok büyük bir fırsat bence.

“Türkiye Bitcoin fırsatını kaçırmamalı”

Ekonomi gazetecisi Erkan Öz: Büyük bir fırsatla karşı karşıyayız. Bu eğitimi sektörlere çalışanlara veremezsek büyük bir kaos ile karşı karşıya da kalabiliriz. Yeni nesil teknolojiyi çok iyi kullanıyor bunu lehimize çevirebiliriz. Türkiye, blockchain’de bir üs olabilir, geleneksel finansta bütün köşeler kapıldı çünkü yıllar önce. Türkiye, Sanayi Devrimi’ni kaçırdı ama bunu kaçırmaması lazım. Öte yandan Bitcoin kuvvetli bir değer saklama aracı. Merkez Bankası altın rezervi tutuyorsa neden Bitcoin rezervi tutmasın? 2011 yılında 2.5 milyar dolarlık Bitcoin alsaydı, 100 milyar dolarlık rezervi olacaktı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!