Chicago Mercantile Exchange (CME)‘deki Bitcoin vadeli işlemleri Haziran’da en yüksek seviyeye ulaştı ve 1.7 milyar dolarla yeni bir rekor kırdı.

Amerika’nın en büyük opsiyon borsası olan ve döviz, enerji, tarım ürünleri, metaller, faiz oranları, borsa endeksleri gibi işlemlerin yüksek seviyede olduğu Şikago Ticaret Borsası’nda Bitcoin vadeli işlemlerine olan ilgi, rakamlara da yansımış durumda. Borsada BTC vadeli işlemlerinde 2,960’tan fazla hesap işlem yapıldığı ortaya çıktı. Borsa ayrıca 26 Haziran’da toplam nosyonal değer bakımından 1.7 milyar dolara ulaşarak yeni bir rekor kırdığını açıkladı.

CME’de 2019 yılında yaklaşık 1000 yeni kullanıcı hesabı oluşturuldu ve toplam müşteri kayıtlarında yüzde 30 artış gözlendi. En az 25 BTC değerinde sözleşmeye sahip olan müşterilerin sayısı Haziran ayının son haftasında ortalama 46 ile 49 arasında bir artış kaydetti ve 6.069 sözleşmeyle Haziran ayında yeni zirvesini görmüş oldu.

Facebook‘un geçtiğimiz ayın ortalarında Libra‘yı açıklamasının ardından geleneksel tüccarlardan kriptoya daha fazla ilgi duymasına yol açtı.

Geçtiğimiz hafta 14 bin dolar bandına yaklaşan lider kripto para birimi, bu hafta biraz daha volatil bir hareketle 10-11 bin dolar civarlarında seyrediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!