Sponsorlu içerik

Kripto paralara yatırım yapmak herkes için kazançlı bir yol olsa da, tüm birikiminizi tek bir dijital varlığa yatırmak, özellikle piyasaların inişli çıkışlı olduğu dönemlerde sizi zarara sokabilir. Bunun için yapılması gereken, yatırımınızı birden çok coin’e dağıtmak, riski en aza indirmek ve kazanç ihtimalini de mümkün olan en yüksek seviyeye çıkarmaktır. Ayrıca yatırımınızı çeşitli coin’lere dağıtarak ve zaman içinde de bunların miktarlarını değiştirerek, maliyetinizi düşürebilir ve karınızı maksimuma çıkartabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse, bütün paranızı sadece tek bir coin’e bağlamak yerine, kısa ve orta vadeli yatırımlarınızda ortalama 20-25 adet altcoin’e, uzun vadeli yatırımlarda ise majör 5-6 adet coin’e yatırım yapmak hem daha az maliyetli, hem daha yüksek karlı bir seçim olacaktır.

Kripto para yatırım sepeti oluştururken dikkat etmeniz gereken noktalar ise şunlardır…

  1. Kendinize bir hedef belirleyin. Bu, kazanç bakımından da olabilir, süre bakımından da. Yani “ana paramı üç katına çıkarmak istiyorum” diyebilirsiniz ya da “bu paraya bir yıl dokunmayacağım” diyerek kendinize bir süre hedefi koyabilirsiniz.
  2. Panik satışı yapmayın ancak göz göre göre zarar da etmeyin. Ne zaman durmanız, ne zaman satmanız gerektiğine zamanında ve doğru karar vermelisiniz.
  3. Bazı dijital varlıklar saman alevi gibidir, kısa bir dönem parlayarak yatırımcısına iyi kazandırır ancak sonra ateşi söner. Bunlarda ısrarcı olmak bir süre sonra kar değil zarar ettirmeye başlar.
  4. Hiçbir coin veya token’in fanı olmayın. Körü körüne hiçbir dijital varlığı savunmayın, inat için elde tutmayın. Unutmayın ki geliştiricileri bile gün geliyor onlardan vazgeçiyor.
  5. Projesi iyi olan coin’lere değil, gelir modeli iyi olan coin’lere yatırım yapın. Siz iyilik meleği değil, yatırımcısınız.
  6. Sosyal medyada, Youtube’da, Telegram, WhatsApp vb. gruplarda ellerinde tuttukları coin’lerin değerini arttırmak için ya da reklam aldıkları için sizi manüple etmeye, yanıltmaya çalışan çok olacaktır. Her okuduğunuza, her duyduğunuza inanmayın.

Yatırımın yeni yüzü: Kripto Koçum

Kripto paralar konusunda uzun yıllardır okuyup yazan bir yatırımcı olan Kaan Göktaş’ın girişimiyle kurulan Kripto Koçum, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kripto para yatırım danışmanlığı hizmeti veriyor. Kripto Koçum, size özel hazırladığı coin sepetleri ile yatırımlarınızı 3 ay gibi kısa sürelerde 3 katına, 1 yılda ise 10 katına çıkarma fırsatı sunuyor. Tamamen yasal bir girişim olan Kripto Koçum’un çalışma mantığı ise %100 güvenli ve risksiz.

İlginizi Çekebilir:  Coinbase artık Türkiye'de!

Öncelikle, paranıza hiçbir şekilde sizden başkasının eli değmiyor. Kripto Koçum’un her biri alanında uzman yatırım danışmanları size sadece almanız gereken coin’lerin isimleri ve miktarlarını söylüyor. Geri kalan tüm işlemleri, borsalarda kendinize ait hesaplarda, kendiniz yapıyorsunuz. Elbette bununla kalmıyor; 7 gün 24 saat canlı destek sayesinde, elinizdeki coin’leri ne zaman satmanız, ne zaman yenilerini almanız, ne zaman coin dağılımını değiştirmeniz gerektiğini söyleyerek size tam anlamıyla yatırım koçluğu yapıyor, zarar etme riskinizi minimuma indirerek, mümkün olan en yüksek karı elde etmenize yardımcı oluyorlar. Ayrıca belirli bir limitin üzerindeki yatırımlara, Ledger marka soğuk cüzdan da hediye ediliyor.

Ayrıntılı bilgi ve danışmanlık almak için: https://yeniyatirim.com

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!