ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, mayıs ayında 14 aylık hacim rekorunu kırdı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, geçtiğimiz ay 14 aylık rekorunu işlem rekorunu kırdı ve en yüksek hacmine ulaşmayı başardı. Mayıs ayı boyunca Coinbase’de yaklaşık 5.9 milyar dolar değerinde 738.959.42 BTC ticareti gerçekleşti.

Bu gelişme, 2018 yılının Mart ayından bu yana borsadaki en yüksek Bitcoin ticaret hacmine işaret ediyor. Ayrıca, bu hareket borsada bugüne kadarki en hacimli altıncı ay olarak tarihe geçti. Şaşırtıcı olmayan bir biçimde, bu hacimli artışa kripto para biriminin Mayıs ayındaki yüzde 60’lık fiyat artışı eşlik etti.

Coinbase’de bir ayda işlem gören en yüksek Bitcoin ticareti, 2017 yılının Aralık ayında gerçekleşti ve lider kripto para birimi o ay 19 bin 891 dolara yükselmiş 1.275.295.522 BTC borsada el değiştirmişti.

Coinbase’de 2014-19 arası aylık Bitcoin hacim grafiği
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.