Dünyada bilinirlik açısından en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, artık Türkiye’de de hizmet vereceğini açıkladı.

Milyonlarca kullanıcıya sahip ABD California merkezli kripto para borsası Coinbase, Türkiye’de de kullanıma açılıyor. Haber, borsanın Medium’daki blogundan duyuruldu. Açıklamada Coinbase ve Coinbase Pro’nun Türkiye dahil olmak üzere 50’den fazla ülkede kullanıma açıldığı bildirildi. 50 yeni ülkeyle beraber Coinbase’in faaliyet gösterdiği ülkelerin sayısı 103’e çıktı.

Türkiye’deki kullanıcılar, borsaya üye olarak Coinbase ve Coinbase Pro’da işlemlere başlayabilecek. Yeni kullanıcılara 602 TL’lik alım satımın ardından 60 TL bonus verilecek. Her iki platformda da yalnızca kripto paralar arasında alım satım yapılabiliyor.

Coinbase, 2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kuruldu ve aldığı yatırımlarla hızla büyümeye başladı. 2014 yılında bir milyon kullanıcıya ulaşan şirketin şu an 10 milyonu aşkın kullanıcısı var. Coinbase, 2017’de 1.6 milyar dolar değerlemeyle dünyada söz sahibi borsalardan biri konumuna ulaştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.