ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nin raporuna göre, başta CEO Brian Armstrong olmak üzere Coinbase çalışanları ve yatırımcıları, Nasdaq’taki listelenmenin ilk gününde toplamda yaklaşık 5 milyar dolarlık hisse sattı.

Nasdaq’taki listelenmeyle birlikte 12 milyar dolarlık hisseye sahip olan CEO Brian Armstrong, bir dosyaya göre toplamda 291,8 milyon dolar değerindeki 749.999 hissesini üç grup halinde 381 dolar ilâ 410 dolar arasında değişen fiyatlarla elinden çıkardı. Buna göre Armstrong hissesinin yaklaşık % 1,5’ini sattığı ortaya çıkıyor.

Diğer yatırımcılar da hisseleri elinden çıkardı

Başka bir raporda ise Coinbase direktörü ve risk sermayedarı Frederick Wilson’ın 1,82 milyar dolar karşılığında 4,70 milyon hissesini sattığı açıklandı. Wilson’ın elinde ne kadar hisse tuttuğu tam olarak belli olmasa da, SEC dosyasında 63,6 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Coinbase hisselerinin en az %10’unun sahibi olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Wilson’ın ortağı olduğu Union Square Partners’ın da Union Square Ventures 2012 Fund LP aracılığıyla 1,82 milyar dolar değerinde 4,70 milyon dolarlık hisseyi elinden çıkardığı belirtiliyor.

Coinbase, listelenmesinin ardından piyasa değerini 2018’deki 8 milyar dolarlık değerinin 12 katına çıkarmıştı ve bu yükseliş Coinbase’i Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en değerli halka açık 100 şirketten biri haline getirmişti. Cathie Wood’un yatırım şirketi Ark Investments da Tesla hisselerini satıp Coinbase hisselerini almıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!