Coinbase Custody kurumsal düzeyde kripto varlıkların depolanması için Dublin’de yeni bir merkez kuruyor.  

Bugün, Coinbase Custody International’ın lansmanı yapıldı. Bu yeni oluşumla birlikte, kripto para cüzdanı hizmeti sunan Coinbase artık uluslararası düzeyde bu hizmeti kurumlara da sunmaya başladı. Kurumsal saklama hizmetleri sunmanın yanı sıra, Coinbase tarafından gerçekleştirilen tüm işlemlerin artık Coinbase Custody platformuna aktarılacağı da açıklamalarda yer aldı. 

CCI’nin (Coinbase Custody International) kurumsal düzeyde kripto para veya dijital varlık saklamanın en büyük temsilcisi olmak gibi bir amacı var. Coinbase Custody, 2018 yılından beri Birleşik Krallık, İsviçre, Almanya, Finlandiya, Hollanda ve daha birçok ülkede avrupa merkezli müşterilere hizmet vermekteydi. CCI ile birlikte, verilen bu hizmetin kapsamı artacak ve hizmet yerelleştirilecek. 

Müşteri ihtiyaçlarına daha uygun 

Bugün yapılan lansmanda CCI’ın amacının Avrupa ve ötesindeki kurumsal yatırımcıların taleplerini karşılamak olduğu dile getirildi. Avrupa, coğrafi olarak en hızlı büyüyen ve en çok müşteri talebinin oluştuğu bölge olarak açıklandı. Coinbase aynı zamanda bu yeni oluşum ile birlikte başlayacak olan yerelleşme sonucunda daha büyük yasal ve düzenleyici netlikten müşterileri faydalandırmayı hedeflediklerini açıkladılar.  

Coinbase, önümüzdeki günlerde daha fazla kripto parayı destekleyeceğini, Coinbase Custody’nin ise kurumların kripto paralarını saklamaları için en uygun yer olduğunu göstermeye devam eden yenilikçi özellikler sunacaklarını duyurdu. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!