Geçtiğimiz günlerde Nasdaq’ta listelenerek büyük yankı uyandıran dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, ödeme devi PayPal ile iş birliğine gitti ve Coinbase’in ABD’de yaşayan kullanıcılarının PayPal hesaplarıyla kripto para alabileceği açıklandı.

2020 yılının son aylarında plâtformu aracılığıyla kripto para alınabileceğini açıklayan PayPal, ABD’nin en büyük kripto para alım satım plâtformu Coinbase ile ortaklığa giderek Coinbase’in ABD’li müşterilerinin PayPal’ı kullanarak kripto para satın alabileceği duyuruldu.

Bu anlaşmayla birlikte Paypal’a bağlı banka hesaplarının da artık doğrudan Coinbase’den kripto para satın almak için kullanılabileceği anlamına geliyor. İlk aşamada Paypal’a bağlı kredi kartlarının kullanımına izin verilmeyecek.

İşlem ücretleri ve sınırlamalar da belirlendi

PayPal ile kripto para alımı için günlük işlem başına yüzde 2.99 komisyon alınırken, 25 bin dolar da sınırı belirlendi. PayPal’dan Coinbase’e dolar yatırmak için ise yüzde 2.5’lik bir ücret ödenecek.

Coinbase, önümüzdeki aylarda PayPal’dan para kullanarak kripto satın alma imkanını daha fazla ülkeye genişleteceklerini belirtirken, PayPal’a nakit para çekme işlemlerinin şu anda halihazırda ABD, Kanada, AB ve Birleşik Krallık’ta mevcut olduğunu da yayımladığı blog yazısında açıkladı.

PayPal’ın kripto ekosistemindeki hamleleri ardı ardına gelirken, şirketin alt ödeme plâtformu Venmo, yakın zamanda Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash alım satım ve saklama hizmeti vermeye başlamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!