Geçtiğimiz haftalarda Nasdaq’ta listelenen kripto para borsası Coinbase, Japonya’daki faaliyetleri için lisans aldı. Coinbase, ülkede şimdilik Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Stellar (XLM) ve Litecoin (LTC) alım satım hizmeti verebilecek.

Japonya’nın finansal düzenleyicisi Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), revize edilmiş Fon Uzlaşma Yasası’na dayanarak Coinbase’i bir kripto para alım satım plâtformu olarak sisteme kaydedildiğini duyurdu. Mali otoriteler, Coinbase’in yalnızca 5 kripto para biriminin alım satımına onay verdi.

Coinbase, 2018’de Japon kripto pazarına girme planını açıklamıştı ve “her aşamada yerel yasalara uyumu sağlamak için Japon FSA ile el ele çalışacağını” söylemişti. Coinbase ayrıca, kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olan Japonya Sanal ve Kripto Varlıkları Değişim Birliği’nin (JVCEA) bir üyesi. Coinbase’in FSA’ya başarılı bir şekilde kaydolmasının ardından kurum, şirketin artık “birinci sınıf üyesi” olduğunu duyurdu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.