ABD merkezli en büyük kripto para platformu Coinbase, planlarını değiştirdi ve Nasdaq’taki listelenmesini önümüzdeki aya kadar erteledi.

Bloomberg’ün, anonim kaynaklara dayandırdığı habere göre, CEO Brian Armstrong’un öncülük ettiği San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase’in Nasdaq’taki halka arzının Mart yerine Nisan ayında yapmaya karar verdi.

Coinbase, halka arz için 25 Şubat tarihinde başvurusunu yapmıştı. Ertelemenin nedeni bilinmezken, ABD’nin lider kripto para borsası, trade botlar yardımıyla kendi kendine alım satım yaptığı suçlamaları nedeniyle Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) tarafından 6.5 milyon dolarlık bir cezaya çarptırılmıştı.

Coinbase yatırımcıları arasında Andreessen Horowitz ve diğer büyük şirketler de var. Nasdaq için bunun ilk büyük ölçekli kripto para borsası listelemenmesi olması bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.