Kripto para endüstrisi her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Socios’un agresif biçimde hakim olmaya çalıştığı NBA tarafında sıcak bir gelişme yaşandı. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ile uzun süreli ortaklık anlaşması imzalandığını duyurdu.

Anlaşma, Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği (WNBA), NBA G Ligi, NBA 2K Ligi ve ABD Basketbolunu kapsıyor.

Coinbase CMO’su Kate Rouch yaptığı açıklamada, “Ortaklığın bir parçası olarak, NBA ve WNBA’in dünya çapındaki inanılmaz topluluğu ve sporcularıyla etkileşimde bulunmak için önemli deneyimler yaratacağız.” dedi.

NBA için kripto evrenine bir başka adım da NBA Top Shot’ta Dapper Labs ile yapılan bir ortaklık anlaşmasıyla gelmiş ve, bu yılın başlarında (NFT) çılgınlığını başlatmıştı. Öte yandan Golden State Warriors’ın yıldız ismi Stephen Curry de ABD’nin önemli kripto para plâtformlarından FTX’in marka yüzü olmuştu.

NBA’nin Coinbase ile olan anlaşmasından önce FTX, ABD’nin en yaygın sporu olan beyzbolu gözüne kestirmiş ve Major League Baseball’un (MLB) Temmuz ayında bir ortaklık anlaşması imzalanmıştı.

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) 2021-22 sezonu, yarın sabaha karşı başlayacak. Yeni sezonunun açılış gününde 2 maç oynanacak. TSİ 02.30’da başlayacak yeni sezonun ilk maçında, son şampiyon Milwaukee Bucks, şampiyonluk adayları arasında gösterilen Brooklyn Nets’i konuk edecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.