ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase Pro, Shiba Inu (SHIB), Keep Network (KEEP) ve Chiliz (CHZ) tokenlerının alım satımlarına izin vereceğini başlayacağını duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda Dogecoin’i listeleyen Coinbase, bu kez ‘rakip’ meme coin olarak bilinen Shiba Inu (SHIB)’yu listeleme kararı aldı. Borsa, SHIBA dışında CHZ ve KEEP’i de listeleme kararı aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada kullanıcıların CHZ, KEEP ve SHIB işlemlerini, 17 Haziran günü Türkiye saatiyle 19:00’da başlayacağı belirtildi.

Kullanıcılar, işlemlerini CHZ/USD, CHZ/EUR, CHZ/GBP, CHZ/USDT, KEEP/USD, SHIB/USD ve SHIB/USDT paritelerinde gerçekleştirebilecek.

Aralarında en dikkat çeken kripto para olan SHIB, Nomics’ten alınan verilere göre yaklaşık 9 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve bu bakımından piyasanın şu an 17. en büyük token’ı konumunda. Bu konumuyla Stellar, Ethereum Classic veya Dai’den daha değerli durumda yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.