Geçtiğimiz hafta Nasdaq’ta listelenen kripto para borsası Coinbase, bugünkü duyurusunda Coinbase Pro alım satım platformuna ABD Doları’na 1:1 oranında sabit olan stabil kripto para Tether (USDT) desteğini eklediğini açıkladı.

Platformda şimdilik ağ olarak yalnızca ERC-20 USDT’yi desteklediğini açıklayan Coinbase, USDT’nin Coinbase Pro’ya gelen transferlerinin kabul edilmeye başlandığı açıklandı. Gerekli likidite koşullarının karşılanması durumunda, işlemlerin Türkiye saati ile 27 Nisan Salı günü 04: 00’da başlayacağı belirtildi. Borsada yeterli USDT arzı sağlandıktan sonra, BTC-USDT, ETH-USDT, USDT-EUR, USDT-GBP, USDT-USD ve USDT-USDC çiftlerinde işlem yapılmaya başlanacak. Bilindiği üzere Coinbase’in Circle ile birlikte oluşturduğu USD Coin (USDC) adlı sabit fiyatlı kripto para birimi var.

Kripto para piyasasının en değerli stabil coini olan Tether, 40 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve markette günlük 86 milyar dolarlık işlem hacmine göre en büyük kripto para olarak göze çarpıyor.

Coinbase’in bu hamlesi Nasdaq borsasında listelenmesinden sadece bir hafta sonra, USDT’nin sahibi Tether’in 2019’da başlayan ve uzun süren dava sürecinin ardından New York Başsavcısı ile anlaşmasından sadece iki ay sonra geldi. Bu anlaşmanın bir parçası olarak, Tether ve kripto borsası Bitfinex 18.5 milyon dolar ödemeyi kabul etti ve Tether, USDT’nin rezerv desteğiyle ilgili olarak NYAG’a üç aylık belgeler sunacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.