Google Pay kullanıcıları, Coinbase’in banka kartı ile artık kripto para birimleriyle ödeme yapma imkanına sahip olacaklar. 

ABD merkezli kripto para borsası, ‘’Coinbase Card’’ sahiplerinin artık hesaplarını Google Pay cüzdanlarına bağlayarak kullanabileceklerini duyurdu. Görüşe göre ilk kez, akıllı telefon veya saat gibi Google Pay özellikli cihazlardan kripto para birimleriyle ödeme gerçekleştirilebilecek.

San Francisco’da kurulmuş olan Coinbase, 2019 yılının Nisan ayında, Birleşik Krallık ve Avrupalı müşterileri için Visa ile anlaşmalı banka kartlarını kullanıma sunmuştu. Kart sahipleri, borsa hesaplarından itibari paraya çevirdikleri miktar kadar (günlük en fazla 10,000 sterlin) hizmet veya mal alımı gerçekleştirebiliyordu. 

Kullanıma ilk olarak Avrupa’da başlanacak

Kartlar; Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ile ödeme yapmaya olanak sağlıyor. Kasım ayında ise, Ripple, Basic Attention Token ve Stellar Lumens’de ödeme yapılabilen kripto paralar arasına girdi. 

Yeni Google Pay özellikleri başta Birleşik Krallık olmak üzere; İrlanda, İspanya, Fransa, İtalya ve İsviçre’de kullanıma sunulacak. Diğer ülkelerde kullanım ise önümüzdeki aylarda gündeme gelebilir.

Diğer bir önemli konu ise, Coinbase’in kullanıcılarına yolladığı fiziksel kart henüz ulaşmamış olsa bile Google Pay entegrasyonu ile işlemlerin gerçekleştirilebilecek olmasıydı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.