2021 yılına damga vuran kripto para sektörü kullanıcı deneyimi açısından da farklı veriler sunmaya başladı. Kripto para borsalarının mobil uygulamaları da bundan payını alıyor. Geçtiğimiz gün Nasdaq’ta listelenen dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase ve Robinhood, yüksek indirme rakamlarına ulaştı ve App Store’da üst sıralara yükseldi.

Mobil uygulamaların gelişmesi ve kolaylık insanları mobil uygulamaları indrimeye itiyor. Bu senenin en çok konuşulan konularından olan kripto para alım satım plâtfromlarının mobil uygulamaları da indirilme rekorları kırıyor.

Sensor Tower verilerine göre, geçtiğimiz hafta sonu ilk sırada Robinhood, ikinci sırada ise Coinbase yer aldı. Bu uygulamaların ardından ise dünyanın en popüler sosyal medya platformu TikTok, YouTube, Instagram ve Snapchat geliyor.

Bu Robinhood’ın bir numaraya yükseldiği ilk dönem değil. Ocak ayında, GameStop tartışmasının zirvesinde, Apple ve Google uygulama mağazalarında en popüler uygulama olmuştu. O dönem Coinbase, Square’in uygulaması Cash App ve Fidelity de ilk 10’a girmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.