ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, 6 ilâ 8 hafta içinde Dogecoin’i plâtformda listeleyeceğini açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda Nasdaq’ta işleme açılan ve bugün de 2021 yılının ilk çeyrek raporunu açıklayan 56 milyon kullanıcılı kripto para alım satım plâtformu Coinbase, bir önceki çeyrekteki elde ettiği 585 milyon dolarlık geliri ikiye katlayarak 1.80 milyar dolara çıkardı. Nasdaq’ta listelenmesinin ardından her hissesinden de 3 dolar kâr ettiğini açıkladı.

Dogecoin 6 ilâ 8 hafta içinde listelenecek

Kripto milyarderi Coinbase CEO’su Brian Armstrong, şirketin 2021 yılı ilk çeyrek sonuçlarının açıklandığı konferansta önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde Dogecoin‘i listelemeyi plânladıklarını söyledi. Doge, son 6 ayda % 26.000 yükselerek 0.73 dolara kadar çıkmıştı. Tesla CEO’su Elon Musk, “Saturday Night Live” adlı şov programında Dogecoin ile ilgili skeçler yaparak onu ‘dolandırıcılık’ olarak nitelemiş ancak sonrasında da SpaceX, 2022 yılında gerçekleşecek bir uzay taşımacılığı için Dogecoin ile ödeme aldığını açıklamış, Elon Musk da, Twitter’dan anket açarak milyonlarca takipçisine Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini isteyip istemediklerini sormuştu.

Geçtiğimiz hafta bir diğer ABD’li dev kripto para borsası Gemini, plâtformlarında Dogecoin alım satımını başlattıklarını duyurmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.