ABD’nin en büyük kripto para plâtformu Coinbase, sektördeki hamlelerini genişletiyor. Coinbase, OpenSea ve Rarible gibi dev platformlarla rekabet edebilmek adına kendi NFT platformunu kuracağını duyurdu.

Coinbase, bu yılın en büyük trendi olan NFT’ye ayak uydurarak kullanıcıların kendi tasarımlarını veya ürünlerini NFT’lye çevirebileceği, mint edebileceği ve alım satım yapmasına imkan tanıyacak bir NFT plâtformu kuracaklarını açıkladı. Şirket, kullanıcıların özelliğe erken erişim için bir bekleme listesine kaydolabileceğini söyledi.

Plâtformun isminin Coinbase NFT olacağı belirtilirken, Coinbase bu plâtformda NFT pazarının “sosyal özellikler” içereceğini ve çevrimiçi olarak video ve diğer içerik göndererek para kazanan insanların dünyasını tanımlamak için kullanılan yaratıcı ekonomi olarak adlandırılan bir terimden yararlanacağını belirtti. Şirketin bu hamlesi, kripto paralar dışında yeni bir gelir kapısı yaratması NFT endüstrisinin daha da genişleyeceği anlamına geliyor.

Kripto tabanlı uygulamalarla ilgili verileri izleyen bir şirket olan DappRadar’a göre, NFT pazarı 2021’in üçüncü çeyreğinde 10 milyar dolarlık işlem hacmini aştı. Pazarın hakimi OpenSea plâtformunda sadece geçtiğimiz ay 2,8 milyar dolarlık NFT işlemi gerçekleştirdiğini bildirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.