Yerel kaynaklara dayandırılan habere göre Coinbase Başkanı ve Baş Operasyon Sorumlusu (COO) Asiff Hirji görevinden ayrıldı.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip kripto para borsalarından olan Coinbase’de kan kaybı sürüyor. Başkanlık ve operasyon sorumlusu görevini yürüten Asiff Hirji’nin istifa ettiği ve şirketle olan ilişiğini kestiği belirtildi.

2017’de şirkette çalışmaya başlayan Hirji, şirketin yeni pazarlara girmesi ve Coinbase Custody’nin kurarark sağlayarak başarılı olmasın sağlamıştı. Şirketin CTO’su Balaji Srinivasan ve eski kurumsal işler başkanı Dan Romero da Hirji’den önce Coinbase’den ayrılan isimler arasındaydı.

CEO Brian Armstrong, şirketin trade işlemlerinde çok iyi olduklarını söylemiş ve dördüncü çeyrekte %100 büyüme gerçekleştiğini açıklamıştı ve bu şirkete 700 milyon dolarlık katkı sağlamıştı. Piyasa değeri şu an 8 milyar dolar olan şirkette 800’e yakın kişi çalışıyor.

Binance’den sonra Coinbase de marj ticaretini deneyecek

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.