Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, Çinli teknoloji şirketi Meitu‘nun 90 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum alımının kendi plâtformlarından gerçekleştirildiğini açıkladı. Bilindiği üzere Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık ve Microstrategy’nin düzenli alımlarının da Coinbase’de yapıldığı ifade edilmişti.

Meitu, rezervinde 91 bin BTC bulunduran Microstrategy ve Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın kurumsal olarak 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımını takip ederek iki seferde toplamda 90 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum’u rezervine eklemişti.

Meitu Finans Direktörü Gary Ngan, “Kripto paralar yeni değil, ancak kripto para birimlerini borsada işlem gören bir şirket olarak satın almak, işlemin ve depolamanın güvenliğini ve çeşitli düzenlemelere ve denetim gereksinimlerine olan uyumu sağlamak, hala keşfedilmemiş sularda gezinmek gibi. Coinbase Kurumsal ekibinin, en son teknolojileri, profesyonel uygulamaları ve bölünmemiş müşteri odaklılığıyla bunu çok düzgün bir yelken haline getirmesinden dolayı minnettarız.” dedi.

Akıllı telefonları üreten Meitu, Asya’da oldukça popüler olan bir fotoğraf düzenleme uygulamasına da sahip.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.