Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase ile Polychain Capital, Hint kripto para borsası, CoinDCX’e 2.5 milyon dolar yatırım yaptı. Bu yeni yatırım, CoinDCX’in Polychain Capital tarafından da yönetilen 3 milyon dolarlık A serisi fonlamasından sadece iki ay sonra geldi.

Hindistan’da faaliyet gösteren kripto para borsası CoinDCX, 3 milyon dolar yatırım aldığı A Serisi fonlama turundan sadece iki ay sonra daha yeni bir fon daha buldu.

Coinbase’in ilk Hint kripto ekosistemindeki ilk yatırımı değil

2.5 milyon dolarlık yeni yatırım, Coinbase Ventures’ın katılımıyla Polychain Capital tarafından yönetiliyor. CoinDCX, Coinbase Ventures’ın “bir Hint blockchain şirketine ilk yatırım” olduğunu söyledi ancak Coinbase hali hazırda Mumbai merkezli Matic Network’e de yatırım yapmıştı.

Yatırımla alakalı neler yapılacağı sorulan CoinDCX CEO’su Sumit Gupta, borsalarının #TryCrypto kampanyasıyla 50 milyon yeni kullanıcı getirmeyi planladığını ve yatırımın eğitim girişimleri, buluşma etkinlikleri ve topluluk katılımları düzenleyerek bu başarıyı elde etmesine yardımcı olacağını söyledi.

CoinDCX’in, işlem hacminin son aylarda rekor seviyelere ulaştığını söyleyen Gupta, “Günlük işlem hacmimiz yaklaşık 15 milyon dolar,” dedi ve, son iki ayda borsaya yaklaşık 50.000 kullanıcı geldiğini ifade etti.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, merkez bankasının kripto paralara ilişkin 2018 yılında uygulamaya aldığı yasağını kaldırmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.