San Francisco merkezli kripto para borsası Coinbase, son 10 ayda 5 milyon yeni kripto para müşterisi kazanmayı başardı.

Amerika’nın en büyük kripto para birimi alım satım borsası Coinbase’in, ortaya çıkan bir belgede Eylül 2018 sonuna kadar 25 milyon müşterisi olduğu ancak bu rakamın son 10 ayda 2019 yılında da Bitcoin fiyatlarının artışıyla birlikte yaklaşık 5 milyon artışla toplamda 30 milyon kullanıcıya ulaştığını gösteriyor.

Bu dönemde borsa önemli hamlelere imza atarak Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece 32 eyalette mevcut olan varlığını dünyada 100’den fazla ülkeye yaydı ve kripto ticaret işlemini genişlettiğini duyurdu.

Platform aynı zamanda EOS, XRP ve aynı zaman diliminde başka bir altcoin havuzunu da içeren yeni kripto para birimleri sıraladı ve borsaya daha fazla insan getirdi. Coinbase, geçtiğimiz aylarda Binance’de yaşanan soygun olayı gibi bir olay yaşamadı ve bu durumun kullanıcıya daha fazla güven verdiği belirtiliyor. Firma ayrıca, genişlettiği veya genişletmeyi planladığı ülkelerde düzenleyicilerle el sıkışıyor.

Coinbase ‘boğaları’ mı çağırıyor?

Tarihsel olarak baktığımızda ise, Coinbase’deki kayıtların sayısı Bitcoin boğalarıyla ilgili önemli bir ayrıntıyı yansıtıyor. İstatistikler, aşağı yönlü eylemlerden ziyade, Bitcoin’in fiyat artışlarında daha fazla kullanıcının Coinbase’e katıldığını gösteriyor. Örneğin borsa portföyüne, Kasım 2017 ile Mart 2018 arasında ABD’de 7,3 milyon yeni müşteri ekledi. Bu dönem Bitcoin fiyatının 8 bin 795 dolardan 19 bin 891 dolara yükseldiği ve 5 bin 873 dolara düştüğü bir döneme denk geliyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!