Küresel anlamda en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) halka arz başvurusunun onaylandığını ve 14 Nisan 2021 tarihinde NASDAQ borsasında ‘COIN’ adıyla listeleneceğini açıkladı.

Coinbase,, SEC’ye sunulan Form S-1’deki kayıt bildiriminin, A Sınıfı adi hisse senetlerinin halka açık doğrudan listelenmesi ile ilgili olarak yürürlüğe girdiğini duyurdu. Kripto para borsası, A Sınıfı hisse senetlerinin Nasdaq borsasında 14 Nisan 2021’de “COIN” adı altında işlem görmeye başlayacağını belirtti.

Coinbase’in halka arzının normalde Mart ayında gerçekleşmesi bekleniyordu ancak borsa aldığı kararla listelenme Nisan ayına ertelenmişti.

Daha işlem görmeden 100 milyar dolarlık değer biçilen Coinbase, Spotify Technology SA, Slack Technologies Inc., Asana Inc., Palantir Technologies Inc. ve Roblox’tan sonra NASDAQ’taki ilk büyük doğrudan listelenme olacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.