Malta merkezli kripto para borsası Binance, veri ve kripto para takip platformu CoinMarketCap’i resmen satın aldığını açıkladı.

Piyasada Binance’in CoinMarketCap‘i satın alma söylentileri çıktığında büyük yankı uyandırmış ve bu hamle yatırımcılar tarafından olumlu karşılanmamıştı. Yatırımcılar, Binance’in bu satın almayı gerçekleştirerek piyasada manipülasyon yapacağını iddia etmişti.

“CoinMarketCap’in DNA’sı Binance ile uyumlu”

Binance’in blogundan yapılan açıklamada “Dünyanın en büyük dijital varlık borsasının arkasındaki küresel blockchain şirketi Binance, kısa süre önce dünyanın en çok başvurulan kripto para birimi veri izleme sitesi CoinMarketCap’i satın aldı. Dönüm noktası sayılabilecek bu anlaşma, kripto para piyasasındaki en güvenilir iki markayı birleştiriyor ve sektörü daha da büyütmek için bazı önemli fırsatlar sunuyor. CoinMarketCap, Binance’in uzmanlığından, kaynaklarından ve ölçeğinden yararlanırken sektördeki en doğru, zamanında ve kaliteli kripto para birimi verilerini sunmayı taahhüt edecek.” ifadeleri yer aldı.

Satın alma ile ilgili açıklamalarda bulunan Binance CEO’su Changpeng Zhao, “CoinMarketCap’in temel DNA’sı, bütünlüğünden özgürlük, şeffaflık ve kullanıcı odağı değerine kadar Binance’ın etik ve kültürüyle güçlü bir şekilde uyumludur” diyerek bu birleşmenin her iki tarafı da geliştireceğini belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.