Uluslararası finansal danışmanlık şirketi olan deVere Grup’un kurucusu ve CEO’su olan Nigel Green, Bitcoin’deki yükselişin coronavirus ve yarattığı küresel korku sebebiyle devam edeceğini söyledi. 

Pazartesi günü yaptığı açıklama Green, BTC fiyatının coronavirus’ün yayılmasına paralel olduğunu aktardı. Green, daha fazla vakanın doğrulanması, daha fazla ülkenin etkilenmesine sebep olur. Daha fazla ülkenin etkilenmesi de geleneksel finans piyasasını etkiler, bu etki de Bitcoin’in fiyatını yükseltir dedi. 

Çin ekonomisi yara aldı

Johns Hopkins veri bankasından edindiğimiz bilgilere göre, cuma günü 9,925 doğrulanmış vaka varken, bugün doğrulanmış vaka sayısı 17,491’e yükseldi.  Wuhan’da ortaya çıktığından beri 27 ülkeye yayılan hastalık 362 can aldı. Uluslararası uçuşlar durma noktasına geldi, ülkeler sınırlarını kapatıyor ve bu durum Çin’in ekonomisine sert bir darbe vuruyor. Pazartesi günü, Shangay Endeksi %8 düşerek 393 milyar dolara geriledi. 

Green’e göre, özellikle coronavirus vakalarının mart-nisan aylarında zirveye ulaşması sonrasında ortaya çıkacak belirsizlik sebebiyle yatırımcılar Bitcoin’i güvenli liman olarak görüp kripto paralara sığınacaklar.

deVere Grup; 100’den fazla ülkede, 80,000’den fazla müşteriye ve yaklaşık 10 milyar dolara hizmet vermekte.

Green, süreç boyunca Bitcoin’in dalgalı olacağını söylemeyi de unutmadı. Bloomberg tarafından yapılan yeni analiz sonucu da, Green’in söyledikleriyle uyuşuyor. Ekonomistler Bitcoin’de önümüzdeki günlerde bir düşüş bekliyorlar. 

Bitcoin yıla 7,202 dolar ile başladı ve %29.2’lik yükselişle şu anda 9,308 dolar dolaylarında. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!