ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, coronavirus salgınının ABD ekonomisi için birtakım sorunlar doğuracağı yönünde açıklamalarda bulundu.

Powell’ın açıklaması ABD piyasalarında gerçekleşen kötü bir satış sırasında geldi. Powell; ABD ekonomisi güçlü durmaya devam ediyor, dedi. 

Yine de, bazı yatırımcılar The Block’dan Frank Chaparro’nun da geçtiğimiz cuma günü söylediği gibi dipten almak için bekliyorlar. 

ABD Merkez Bankası, gelişmeleri ve ekonomi üzerindeki etkilerini yakından takip ediyor, ihtiyaç halinde gerekli araçları kullanacaklarını ve gereken müdahaleyi yapacaklarını belirttiler. 

Yüksek seviyesinden çok yüksek seviyesine

Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz salı günü Coronavirus’ün tehlike seviyesini ‘yüksek’ seviyesinden ‘çok yüksek’ seviyesine çekmişti. Bu seviye dört aşamalı sistemin en tepesine tekabül ediyor. DSÖ’nün bu açıklamasının, hükümetlerin salgınla mücadelesi sırasında ya da bilim insanlarının virüsü anlamaya çalışması sırasında gerçekleşiyor olması endişe verici bir durum. 

Dünya Sağlık Örgütünden New York Times’a konuşan Dr. Micheal Ryan, uyanın ve hazırlanın, virüs yolda! dedi. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!