Yeni nesil blokchain tabanlı oyun plâtformu Sorare’de önceki gün rekor bir satış gerçekleşti. Juventus’ta forma giyen dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun futbolcu kartı NFT’si yaklaşık 290 milyon dolara satıldı ve tek bir satışta NBA Top Shot’ta satılan NFL yıldızı Rob Gronkowski’nin NFT’sini geçerek zirveye yerleşti.

Sorare yaptığı açıklamada, dünyanın en çok kazanan ve en popüler futbolcusu konumundaki Cristiano Ronaldo’nun tek bir NFT kartının platformda 289 bin 920 dolara satıldığını ve önceki tüm Sorare kart satışlarının üstüne çıktığını duyurdu. Aynı zamanda ek olarak, fiziksel veya dijital olarak şimdiye kadar satılan en yüksek fiyatlı futbol kartı unvanını da almış oldu. Borussia Dortmund’da oynayan yıldız futbolcu Erling Haaland’ın fiziksel bir Topps kartı da 124.230 dolara satılmıştı.

Sorare’de satılan Cristiano Ronaldo’nun NFT’si.

Ronaldo’nun satılan NFT’si ayrıca geçtiğimiz hafta bir diğer spor NFT plâtformu NBA Top Shot’ta LeBron James’in smaç bastığı 208 bin dolara satılan NFT’yi de geride bırakmış oldu.

NFT alanında da faaliyet gösteren Sorare, blokzincir tabanlı bir fantazi futbol oyunu plâtformu. Plâtformda, resmi ve lisanslı dijital kartlarla oynayabileceğiniz fantezi futbol oyunu oynanabiliyor ve her hafta ödüller kazanabiliyorsunuz. Sorare, Call of Duty gibi dünya üzerinde en fazla oynanan oyunların yapımcısı Unisoft tarafından da destekleniyor.

NFT token nedir, NFT coinleri hangileri, NFT nereden ve nasıl alınır? | En kapsamlı NFT Rehberi

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!