Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Berat Albayrak’ın istifa talebini kabul ettiği açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün Instagram hesabından sağlık sebeplerini gerekçe göstererek istifa ettiğini açıklamıştı. Erdoğan’ın damadı Albayrak, 5 yıldır bu görevi yürütüyordu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasına ilişkin 27 saat sonra açıklama geldi. Açıklamada, “Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir” denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklama metni şu şekilde:

Berat Albayrak, görevinden istifa etti

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.