Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen 18. MÜSİAD EXPO Fuarı’nı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Expo’da Merkez Bankası’nın faiz artışı kararına ve ekonomi ile ilgili birçok konuya açıklık getirdi. Erdoğan, yurt içi ve yurt dışı mevduatların Türkiye içerisinde ekonomiye katkı sağlaması gerektiğini ifade etti ve faiz kararı için de “Acı ilaç içmemiz gerektiğinin farkındayız bunu böyle değerlendiriyorum” dedi.

MÜSİAD Expo’da konuşan Erdoğan, “Gerekirse bazı acı ilaçları içmemiz gerektiğinin farkındayız, dünkü faiz artışını bu çerçevede değerlendiriyorum. Türkiye’yi faiz, enflasyon, kur sarmalından çıkarmamız şarttır. Faiz her şeyden önce paradan para kazanmak suretiyle insanları sömürmektedir. Faiz sebeptir, enflasyon neticedir. Asıl hedefimiz enflasyonu en kısa sürede tek haneli rakamlara indirmek, faizlerin de buna uygun şekilde aşağı inmesini temin etmektir. Bunu başardığımızda kurun da istikrara kavuşacağını umuyorum. Yeni ekonomi yönetimimizle birlikte tüm mesaimizi ve dikkatimizi bu konuya haslederek ülkemizi bu kronik sancıdan inşallah kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

Varlık Barışı ve mevduat vurgusu

Erdoğan, döviz mevduatlarının azalması konusunda düşüncelerini dile getirirken “Varlık Barışı konusunda gerek yurtdışı gerekse yurtiçinde, yastık altı neyimiz varsa bunları kesinlikle herhangi bir sorguya tabi olmadan kayıt altına almamız, ülkemiz için de girişimcilerimiz için de yeni bir ufuk sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.