Dünya üzerinde birçok ülke kripto paralar için vergilendirme ve düzenleme adımları atarken, Türkiye’de bu konu belirsizliğini koruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili olarak devlet mekanizmasının artık harekete geçeceğini söyledi ve ilgili yasanın yakın zamanda TBMM’ye gönderileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde ekonomist ve akademisyenlerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Yeni Ekonomi Modeli ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, kripto paralar hakkında düzenlemelerin yolda olduğunu aktardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomist ve akademisyenlerle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bir araya geldi. Erdoğan, programda konuşma yaptı. ( Mustafa Kamacı – Anadolu Ajansı )

Kripto yasası Meclis’e geliyor

Erdoğan, Bitcoin ve kripto paraların dünya çapında büyük benimsenme yaşadığı ve işlem yapıldığı yıl olarak kayda geçen 2021 senesi biterken vergilendirmeye ilişkin de TBMM’yi işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, toplantıda en net verdiği mesajlardan biri de kripto paralar hakkında oldu. yaşındaki lider, kripto para yasasının hazır olduğunu söyleyerek “Gecikmeden Meclis’e göndererek bu konuda adım atacağız” dedi.

“Verimli bir toplantı oldu”

Ekonomist Doç. Dr. Cüneyt Dirican, konuyla alakalı, “Kripto varlıklarla ilgili düzenlemenin çok yakında meclise geleceği söylendi ki bu anlamda halkımızın da büyük bir ilgisi ve beklentisi olduğu hepimizin malumu. Ve o anlamdaki bildirimler de alındı. Bunun özellikle finans merkezi ve Türkiye ekonomisinin gelişimi anlamında ürün çeşitliliği anlamında da bir kazanım şekline nasıl dönüşebileceği konuşuldu. İhtiyaçlar, gereksinimler, eleştiriler ve çözüm önerileri her türlü boyutuyla iletildi. Bunlar dediğim gibi not alındı. Verimli bir toplantıydı ve devamı geldikçe de sanıyorum hepimiz için kazanımlar bu anlamda daha hızlı bir şekilde hayata geçecektir.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!