Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, önceki gün Resmî Gazete’de yayınlanan kripto para yönetmeliği ile ilgili, kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı ve “Yönetmelik çarpıtılmadan, iyi yorumlanmalı. Kripto para yasaklanmadı, kripto varlık kavramı tanımlandı ve kullanım esasları belirlendi.” dedi.

Türkiye’nin gündemini iki gün boyunca meşgul eden, bu sektörde var olan herkesi endişeye düşüren kripto para ödemelerinin ve fon aktarımının yasaklandığı düzenlemeyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden resmi bir açıklama geldi.

Taha Koç, Twitter hesabından infografiklerin yer aldığı bir tweet zinciri paylaşarak, “Bugün Resmî Gazete’de yayımlanan yönetmelik çarpıtılmadan, iyi yorumlanmalı. Kripto para yasaklanmadı, kripto varlık kavramı tanımlandı ve kullanım esasları belirlendi. Çarpıtılan yorumların aksine belirlenen usul ve esaslar tamamen vatandaşımızı koruma amaçlıdır. Merkez Bankası; kripto paraların ödeme maksatlı kullanımını engelleyerek spekülatif hareketler nedeniyle oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçti.” ifadelerini kullandı.

30 Nisan’dan itibaren yürürlüğe girecek olan kripto para yönetmeliği bundan sonra daha sık konuşulacağa benziyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.