Geçtiğimiz aylarda ödeme yöntemi olarak Dogecoin’i kabul ettiğini açıklayan NBA takımı Dallas Mavericks’te kulübün patronu Mark Cuban, 122 bin dolarlık ürün sattıklarını ve bunların hepsinin Dogecoin ile ödendiğini açıkladı ve bu Doge’lerin hiçbirini satmayacaklarını ifade etti.

Tesla CEO’suyla artık özdeşleşen başlarda ‘şaka kripto parası’ olarak piyasaya sürülen Dogecoin ile ilgili haberler oldkça ilgi çekmeye devam ediyor. NBA’in köklü takımlarından Dallas Mavericks, Dogecoin aracılığıyla ciddi gelir elde etti. Takımın sahibi Mark CUban, Twitter’dan paylaştığı tweet’te, “Bilginize… Mavericks’in Dogecoin ile yapılan satışlarında son bir ayda yüzde 550’lik artış var. 122 bin Doge değerinde ürün sattık. Tek bir DOGE bile satmayacağız. Dolayısıyla almaya devam!” yazdı.

2021’in ilk çeyreğinde inanılmaz yükseliş

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paralara ilgisinin oldukça yüksek olduğu bilinen ve son olarak da NFT sektörüne yatırımlarda bulunan Cuban, Mart ayındaki paylaşımında “Mavericks 20 binden fazla Dogecoin işlemi yaptı ve bu anlamda dünyanın en büyük DOGE kullanılan işletmesi oldu. Eğer 6,556,000,000 DOGE değerinde Mavericks ürünü daha satarsak kesinlikle DOGE’u 1 dolar yaparız” ifadelerini kullanmıştı.

Boğa döneminin popüler kripto paralarından Dogecoin, 2021 yılına 0,005 dolardan başladı ve 2021’in ilk çeyreğini % 980’lik bir artışla 0,054 dolardan kapattı. Dogecoin bu haberin yazıldığı sırada 0.13 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!