Asya’da faaliyet gösteren banka DBS Private, kripto paralar için varlık yönetimi hizmeti sunan ilk banka oldu. Buna göre Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP sahipleri, varlıklarını bankada tutabilecek.

DBS Group yaptığı açıklamada, özel bankacılık müşterilerinin Bitcoin gibi varlıklara güvenli, güvenli ve yapılandırılmış bir şekilde yatırım yapmasına, saklamasına ve yönetmesine olanak tanıyacağını söyledi.

Aralık ayında başlatılan DBS Digital Exchange üzerine inşa edilecek olan sistem kurumsal yatırımcılara ve yatırımcılara dijital varlıklar için tam entegre bir tokenlaştırma, alım satım ve saklama ekosistemi sunacak. Bu hizmet içerisinde sadece Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash ve XRP yer alacak.

DBS Group Başkanı Joseph Poon, “Güvenli yapımız, müşterilerin bu varlıkları güvenli bir şekilde yöneteceklerini ve herhangi başka bir işlemi gönül rahatlığıyla yaparak ya da ellerinde tutmalarına olanak tanıyacak” dedi.

Geleneksel finans şirketleri, dijital varlıklar olgunlaştıkça ve fiyatlar yükseldikçe kripto paralara olan müşteri talebini değerlendiriyor. UBS Group AG’nin varlıklı müşterilere kripto yatırımları sunmayı planlamanın ilk aşamalarında olduğu gelen bilgiler arasında. Dünyanın en büyük bankalarından Goldman Sachs ve Morgan Stanley halihazırda kripto para sektöründe yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.