Multicoin Capital destekli Çinli merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan dForce’un lending platformu Lendf.Me, Pazar sabahı havuzu saldırıya uğradı ve 9899681 numaralı blokta gerçekleşen soygunda cüzdanlardan 25 milyon dolarlık Bitcoin ve Ethereum çıktı.

DeFi Pulse verileri, dForce ekosisteminde kilitli toplam varlıkların son 24 saatte 6 dolara indiğini gösteriyor ancak bir gün önce sistemdeki miktar 24.9 milyon dolar civarındaydı.

dForce’un Telegram kanalında olayla ilgili bir açıklama yapan dForce kurucusu Mindao Yang, konuyu araştırdıklarını ve müşterileri şimdilik Lendf.Me’ye herhangi bir varlık göndermemeye çağırdı.

Her ne kadar çalma olayının detayları henüz açıklanmamış olsa da, Ocak ayında Lendf.Me’nin BTC’ye sabitlenmiş bir Ethereum token’ı olan imBTC ile entegre olduğunu belirtiliyor ve bu saldırının ardındaki nedenin bundan kaynaklandığı belirtiliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.