Alanı geliştikçe ve hem parayı hem de katılımcıları çektikçe, DeFi (Merkeziyetsiz Finans) istismarları ve saldırıları giderek daha yaygın hale geldi. Bu saldırıların en sonuncusu bugün TSİ 19:00 sularında gerçekleşti ve DeFi platformu Furucombo’dan 14 milyon dolar değerinde çalınan token çalındı.

Furucombo, bu sabah platformun saldırıya uğradığını ve bir saldırganın proxy’deki açıktan faydalanarak protokole sızdığını ifade etti ve konuyla ilgili “İlgili bileşenlerin yetkilerini kaldırdık ve güvenlik açığının yamalandı ancak kullanıcılara son derece dikkatli davranmalarını ve onayları kaldırmalarını tavsiye ediyoruz” uyarıda bulundu. Ekip halihazırda bulunan fonların şu an için güvende olduğunu vurguladı ve çalınan 14 milyon token için de inceleme yürütüldüğünü belirtti.

The Block araştırmacısı Igor Igamberdiev, Twitter’daki paylaşımında konuya dair detaylı bir bilgisel paylaştı ve 3 bin 900 stETH (Stake edilmiş Ethereum) ve 2.4 milyon USDC‘nin kayıp olduğunu bunun yanında daha birçok token’ın da yerinde olmadığını bildirdi.

Poloniex ve ZT Global gibi borsalarda işlem gören COMBO’nun fiyatı, yüzde 50’den fazla düşerek 3 dolara kadar geriledi.

Ethereum tabanlı bir işlem “gruplama” protokolü olan ve son kullanıcıların basit bir “sürükle ve bırak” mekanizması kullanarak DeFi stratejilerini optimize etmeleri için oluşturulan Furucombo, kodlama bilmeyen ancak DeFi piyasasına aşina olan ve anlayan kullanıcıların kendi stratejilerini oluşturmasına ve çalıştırmasına olanak tanıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!