DENT, Ethereum blok zinciri tabanlı olan ve e-SIM kartlar, mobil veri paketleri, konuşma dakika hakları ve cep telefonlarına bakiye yükleme gibi telekomünikasyon hizmetleri sunan bir platformdur. DENT Coin de bu platformun dijital para birimidir.

DENT Wireless isimli şirket tarafından geliştirilen DENT ağı, mobil veri ve bant genişliğini kitlelere daha ucuza ve daha yaygın olarak sunmak ve fiziki SIM kartlarının yeribne blok zinciri tabanlı dijital SIM kartları sunmak için kullanılıyor.

DENT Coin ise söz konusu hizmetlerin satın alınması için kullanılan ve AT&T, Verizon, Movistar, Telcel gibi büyük telekomünikasyon şirketleri tarafından kullanılan dijital bir varlıktır. Günümüzde mobil veri iletişiminin de su gibi, elektrik gibi temel bir hak ve ihtiyaç olduğunu savunan platformun geliştiricileri, bu hakkın belli başlı büyük holdingler tarafından kontrol edilip yüksek fiyatlar ve bağlayıcı taahhütler ile satılmasına karşı olduklarını belirtiyor. Kısacası DENT, mobil verileri ve bant genişliğini eşit ve özgür hale getirmeyi amaçlıyor.

Toplam arzı 100 milyar adet olarak belirlenen DENT Coin, şu an yaklaşık 94 milyar adet ile dolaşımdadır ve toplam market değeri 806 milyon Dolar’dır. Yazı yayına hazırlandığı esnada 1 DENT Coin 0.0085 Dolar’dı. 2018 Ocak ayında 0.11 Dolar ile zirve yapan DENT, 2020 Mart’ında ise 0.000070 Dolar’a kadar düştü.

DENT Coin Binance başta olmak üzere birçok kripto para borsasında alınıp satılabilmektedir. Dent Coin (DENT)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!