Avrupa’nın en büyük bankalarından olan Deutsche Bank’ın bugün yayımladığı ve yatıtımcıların katılımıyla düzenlenen anketine göre, Bitcoin ve ABD teknoloji hisseleri yatırımcılar tarafından şu anda ‘en büyük piyasa balonları’ olarak görülüyor. Dün 58 bin dolara dayanan ve her geçen gün yatırımcı akınına uğrayan Bitcoin, balon tanımlasının 1 ila 10 arasında yapıldığı puanlamada 10 puanla ‘en büyük balon’ olarak değerlendirildi.

13-15 Ocak tarihleri arasında 627 piyasa uzmanına dayandırılan ankette, yüzde 89 gibi bir oranla yatırımcıların büyük bir çoğunluğu Bitcoin ile birlikte Apple, Tesla gibi ABD’li teknoloji şirketlerinin hisselerinin ‘balon’ olarak tanımladı.

Bitcoin ve Tesla’da gelecek yıl düşüş beklentisi

Yatırımcılar ayrıca, Bitcoin ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın gelecek yıl yükselmesinden çok düşme olasılığının daha yüksek olduğunu düşünüyor. Deutsche Bank, ankette yer verdiği ifadelerde Bitcoin ve Tesla’yı “potansiyel bir teknoloji balonunun simgesi” olarak görüyor.

Önceki gün 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan lider kripto para Bitcoin, COVID 19 pandemisinin patladığı Mart 2020’den beri yüzde 1400’lük bir yükseliş sergiledi ve dün 58 bin dolara ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. BTC, bu haberin aktarıldığı saatte 52 bin dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.