Dünyanın ve Avrupa’nın en büyük bankalarından olan Deutsche Bank müşterilerinin katıldığı ankette ilginç bir sonuç çıktı. Yatırımcıların yüzde 52’si bu yıl Bitcoin‘de (BTC) sınırlı bir artış görüyor ve önümüzdeki 1 yılda 20 ilâ 40 bin dolara düşmesini bekliyor.

Yatırımcılar önümüzdeki 12 aylık dönemde Bitcoin’in fiyatını maksimum 40 bin dolar seviyelerinde olacağını tahmin ederken, 3 aylık periyotta ise daha bullish bir fiyatlama öngörerek BTC’nin 60 bin ilâ 80 bin dolar aralığında gidip gelmesini bekliyor.

Öte yandan ankete katılanların sadece %23’ü kişisel yatırımları için Bitcoin satın aldıklarını söyledi. 35 yaşın altındaki katılımcıların % 40’ından biraz fazlası, 55 yaşın üzerindekilerin ise yalnızca% 13’ü Bitcoin satın aldığını belirtti.

Mart ayının başlarında 62 bin dolar sınırına dayanan lider kripto para Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış ancak bu seviyede tutunamayıp geçtiğimiz hafta içinde yatay bir seyirdeydi. Lider kripto para bu haberin yayına girdiği dakikalarda 56 bin 145 dolar civarında.

Deutsche Bank’ın Bitcoin anketi.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.