BERLIN, GERMANY – APRIL 19: Telekom Electronic Beats create magenta ‘portals’ across Europe to release Gorillaz with The Lenz app on April 19, 2017 in Berlin, Germany. (Photo by Sebastian Reuter/Getty Images for Deutsche Telekom)

Almanya’nın telekomünikasyon devlerinden Deutsche Telekom, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance‘in projelerinden Fetch.Ai ile Nesnelerin İnterneti (iOT) anlaşmasına vardı.

Deutsche Telekom alt kuruluşlarından T-Labs ile Binance ürünü Fetch.AI, Nesnelerin İnterneti’ni geliştirme konusunda işbirliği yapma kararı aldı. Kuruluşlar, bunu temel alarak, makine öğrenimi ve yapay zeka teknolojileriyle akıllı kontrat teknolojisini bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bu şekilde insanların kontrolü olmadan günlük hayatta kullanacağımız aletlerin birbiriyle entegrasyonunu ve iletişimini sağlayabilecek.

Fetch AI nedir?

Piyasaya sürüldüğünden bu yana 1.4 milyar dolar fonlamaya ulaşan Fetch.Ai, kripto borsası ile yönetilen yeni nesil bir fon toplama yöntemi olan IEO’ların ne kadar önemli olduğunu ve yeni kaynaklar yaratmak için ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha ortaya koymuş durumda. Binance’in ürünü olan Fetch.AI, bütünüyle yapay zeka ürünü olan Proof Of Work sistemiyle çalışan dijital ekonomi temelli bir protokol. Projede yapay zekanın (AI) merkezde olması ve makine öğrenmesi sayesinde sürekli ve otomatik olarak gelişmesi plânlanıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.