Asya, Avrupa ve Uzakdoğu’daki küresel bankacılık devleri, işlemleri kolaylaştırmak ve sınır ötesi anlaşmaları çok daha düşük maliyetlerle yapabilmek için birlikte Utility Settlement Coin (USC) kripto para birimini duyurmaya hazırlanıyor.

Utility Settlement Coin (USC) olarak adlandırılan blockchain bazlı dijital para birimi projesi, Japonya’dan MUFG Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Avrupa’dan UBS, Credit Suisse, Banco Santander, ING, Lloyds Banking Group ve Barclays ve ABD’den de State Street gibi 14 banka ve şirketten 63.1 milyon dolar yatırım alarak kurulan Londra merkezli Fnality International tarafından yürütülecek.

Blockchain teknolojisinin kullanılması, bu şirketlerin düşük maliyetle anında yüksek maliyetli ve sorunlar yaşanan uluslararası transferlerde işe yarayacak. Bu USC projesi için, Fnality’nin bu bankalar tarafından 63,1 milyon ABD dolarının üzerinde sermaye yatırımı aldığı tahmin ediliyor. Wall Street Journal, projeyi en büyük blockchain girişimlerinden biri olarak nitelendirdi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.