Ünlü manken Didem Soydan, BTC Türk‘ün Youtube kanalı iki yıldır yayınladığı Kriptometre’de Ebru Baki ile BTC Türk CEO’su Özgür Güneri‘nin konuğu oldu ve Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Son dönemde sosyal medya paylaşımlarıyla ve yaptığı işlerle gündemde olan ünlü model Didem Soydan, BTC Türk’ün iki yıldır düzenli olarak Youtube kanalında yayınladığı Kriptometre programında, kimsenin ismini dahi duymadığı dönemde yaklaşık 4 yıl önce Bitcoin’e yatırım yaptığını söyledi ve teknolojik gelişmeleri takip etmeyi sevdiğini ifade etti.

Bitcoin’le ilgili olarak sorulan soruya Soydan, “Bir gün New York’taydım ve Bitcoin inanılmaz bir patlama yapmış durumdaydı. Yemek yeniyor, masalardaki çocuklar da ‘Hemen kredi çekip Bitcoin’e yatırıyorum, yarın manyak bir para alıyoruz’ şeklinde konuşurlarken ben ‘Aa benim Bitcoin hesabım ne oldu acaba?’ dedim. Masada büyük bir sessizlik… ‘Senin Bitcoin’in mi var?’ dediler. 4 sene önce şu kadar miktar yatırım yaptığımı söyledim. Masadakiler havaya zıpladı, ‘Şu an zengin oldun’ diye çığlık atıyorlardı ama bu zenginlik kişiden kişiye değişir, ben bir öğretmen kızıyım. İyi bir getiri kazandırdı diyelim konuyu kapatalım.” dedi.

“MİLLİ PİYANGO GİBİ OLDU”

Şu anda iş yoğunluğundan dolayı çok takip edemediğini söyleyen Didem Soydan BTC’nin 20 bin dolar seviyelerine gelip tüm zamanların rekorunu kırdığı dönemde kendisi için “milli piyango” gibi bir etki yarattığını söyledi. BTC Türk CEO’su Özgür Güneri ise, ünlü modelin yatırımcılığı hakkında Bitcoin ile ilgili Youtube örneğini vererek “Youtube sanki hep hayatımızda vardı, Twitter’ın olmadığı bir ortam mı oldu? İlk çıktığında anlayamıyoruz ama aslında geriye dönüp baktığımızda milyonları peşinden sürükleyen ve hayatımızı değiştiren yerlere doğru gidebiliyor. Bitcoin’in de böyle olacağını düşünüyoruz. Didem Hanım belki de bunun çok güzel bir örneği. İnsanlar ikiye ayrılıyor, Bitcoin’i duymuş olanlar ve alanlar ile yakın gelecekte duyup alacak olanlar. Hep aynı şeyi konuşuyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin'in piyasa değeri ne kadar? | Bitcoin 2021 piyasa değeri
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Okan Kılıç

Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. 5 yıldır haber ve içerik alanında projelerde yer aldım. Bu 8 yıllık tecrübemi kripto para sektörüne aktarmak için gazetecoin.com’la iş birliğine gittim. Umarım okuyucuyu daha fazla memnun eden içerikler oluşturabiliriz.