Bitcoin ve Ethereum rezervleriyle dikkat çeken Grayscale’in çatı şirketi olan Digital Currency Group (DCG), bugün yaptığı açıklamada, 500 milyon dolarlık ek Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesi satın almayı planladığını duyurdu.

DCG’nin Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisselerindeki satın alma limitini 750 milyon dolara kadar çıkardığını ve Mart ayında şirket, 250 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın alacağını açıklamıştı bu yen açıklamayla birlikte bu rakam 500 milyon dolar artırılmış oldu. Öte yandan şirket 30 Nisan tarihinde DCG, 193,5 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın aldığını duyurmuştu.

Ek satın alma planı, GBTC’nin neredeyse üç ay boyunca düşüşk fiyattan işlem yapmaya devam ederken, yani hisselerinin piyasa fiyatının net varlık değerinin altında işlem görmesi anlamına geliyor. Hisselerin geri alımı, mevcut hisse sayısını azaltırken aynı zamanda talep yaratarak hisselerinin fiyatını artırmak isteyen şirketler için ortak bir strateji olarak görülüyor.

Geçen yılın Aralık ayına göre, Bitcoin fiyatıyla kıyaslandığında yüzde 35 daha yüksek fiyatlanan GBTC’de bu oran, yakın zaman önce eksi yüzde 20 seviyelerine gerilemişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.