20 Nisan tarihini Doge Günü olarak kutlayan Dogecoin topluluğu, dün Dogecoin’in yükseliş hareketinden oldukça umutluydu ancak beklenen olmadı ve yatırımcısını bir hayli üzdü. 0.45 dolara kadar yükselen Dogecoin, 0.31 dolara düştü ve piyasada büyük hayâl kırıklığı yaşattı.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın paylaşımlarıyla büyük bir popülerlik yaşayan Dogecoin son 1 haftada yüzde 500’ün üzerinde yükseliş göstererek kripto para dünyasının ilgisini üzerine çekmişti. Dün yani 20 Nisan tarihi Dogecoin Günü olarak ilân edilmişti. Dogeseverler dün için büyük fiyat yükselişleri bekliyordu ancak beklenen olmadı ve Dogecoin’in fiyatı yaklaşık yüzde 25 düşerek 0.31 dolara kadar geriledi.

19 Nisan tarihinde tüm zamanların zirvesini yaşayan Dogecoin, 0.45 dolara yükselmiş ve yatırımcının iştahını artırmıştı Binance’de 8 milyar dolarlık hacme ulaşarak Bitcoin‘in Binance borsasındaki hacmini ikiye katlayan Dogecoin, Dogecoin Günü’de beklenen fiyat yükselişini yapamadı ve yatırımcılarını büyük bir hayâl kırıklığına uğrattı. Doge topluluğu Doge Günü’nde en az 1 dolarlık bir fiyat hedefi belirlemişti.

Coinmarketcap verilerine göre, 42 milyar dolarlık hacimle en büyük 6. kripto para olarak listede yer alan Dogecoin’in bundan sonra nasıl bir performans sergileyeceği ise merak konusu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.