Elon Musk’ın büyük desteğiyle sene başından beri inanılmaz seviyelere yükselen Dogecoin, Coinbase’de listelenmesinin ardından yaklaşık %30 artışla 0,42 dolara kadar çıktı. Bu Doge’nin, Bitcoin’in piyasayı sürüklediği düşüş trendinden sonraki en büyük yükselişi olarak kayda geçti.

Dünyada hemen hemen bütün büyük borsalarda listelenen Dogecoin, önceki ay Kraken’de listelenmesinin ardından dün de Coinbase’de de listelenmeye başladı. 3 Haziran’dan itibaren de alım satıma açılacak Doge, listelenme duyurusundan sonra yaklaşık yüzde 20’den fazla bir yükselişe imza attı.

Coinbase, kullanıcıların Dogecoin alım satımı yapabilmesi için yeterli likidite olması koşuluyla ilk önce ABD Doları, Euro, Pound, USDT (Tether) ve Bitcoin olmak üzere 5 işlem çiftinde işleme açacak.

Bilindiği üzere Elon Musk, Dogecoin geliştiricileriyle bir araya geleceğini açıklamıştı. Musk, bugün Doge ile ilgili bir tweet daha attı. Dün günü 0,32 dolardan açan Dogecoin fiyatı, Coinbase listelemesinin haberinin ardından 0,39 dolara kadar yükseldi. CoinGecko verilerine göre Doge, son 24 saatte toplam %30’a yakın yükseliş sağladı. Dogecoin, bu haberin aktarıldığı dakikalarda 0.43 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.