Sosyal medyanın ve bütün kripto yatırımcılarının gündeminde olan sadece geçen haftadan bu yana yüzde 500 artan son 24 saatte de yüzde 20’ye varan yükselen Dogecoin, şu anda kripto para piyasasında tek ‘yeşil’ kripto para olarak göze çarpıyor. Dogecoin yatırımcılarının “Doge Günü” olarak belirlediği 20 Nisan fiyatlara nasıl yansıyacak?

Yıllar önce kripto dünyasındaki yoluna şaka coini olarak başlayan, kısa süre içerisinde yatırımcılar tarafından benimsenen ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın da ilgi göstermesiyle anormal yükseliş dalgaları yaratan Dogecoin için 20 Nisan yani bugün önemli bir gün konumunda.

Yılbaşından bu yana Dogecoin % 7.500, üzerinde artış yakalarken geçen yıldan bu yana da % 18.000 artış yakalayan Dogecoin, geçen hafta yanlızca 0,07 dolar fiyatındaydı.

Bazı Doge destekçileri fiyatın bugün yaklaşık olarak 11 katlık artışla 4,20 dolara ulaşacağı iddia ediyor ancak analistler de yatırımcıları şiddetle uyarıyor, temkinli olmaları ve panik alım satımı yapmamaları konusunda telkinlerde bulunuyor.

Dogecoin Günü yani DogeDay nasıl ortaya çıktı?

#DogeDay 4/20, dünya çapında esrar kullanan kişilerin kutladığı bir gün. Resmi olmayan bu kutlama günü ve aynı zamanda Dogecoin hakkında olumlu paylaşımlar yapan ve büyük sempati duyan Tesla CEO’su Elon Musk ile bağdaştırılıyor. Özellikle Reddit kullanıcıları da bugünü özel bir gün olarak görüyor ve Dogecoin için bir organizasyon plânlıyor.

Elon Musk’ın dışında NBA ekibi Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da Dogecoin’e sempati duyduğunu defalarca açıklamış, kulübün ürünlerini Dogecoin ile ödeyebileceklerini söylemişti.

Öte yandan Snickers da #DogeDay furyasına katıldı ve sosyal medya hesaplarından Doge gif’i paylaşarak ürününü tanıtan bir paylaşım yaptı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!