Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Dogecoin’in fiyat hareketleri üzerindeki iddia edilen etkisine yönelik olası bir soruşturma söylentileri, geçtiğimiz gün sosyal medyada dolaşmaya başladı. Elon Musk bu iddiaları ti’ye aldı ve umursamadı.

Dün sosyal medyaya düşen ‘SEC, Elon Musk’a Dogecoin tweetleri nedeniyle soruşturma başlatacak’ iddiası kripto dünyasını çalkalamıştı. Tesla CEO’su bu rivayetle ilgili bir bir Twitter kullanıcısının attığı “Doge capsleri 2021’de yükselince SEC, Dogecoin hakkında bir üye tarafından gönderilen köpek capslerini araştırıyor” tweetine yanıt olarak “Umarım yaparlar! Harika olurdu.” dedi.

Musk’ın Dogecoin ve Bitcoin üzerindeki etkisi tartışılmaz

Elon Musk, Bitcoin logosunu Twitter profiline eklemesinin ardından şirketi Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin’i kısa süre içerisinde tüm zamanların zirvesine taşımıştı. Dogecoin ile ilgili de tweetlerine devam eden milyarder ismin her iki kripto para biriminin fiyat hareketleri üzerindeki gerçek etkisi, muazzam bir etkiye sahip sosyal medyası göz önüne alındığında, paylaştığı caps’ler de eğlenceli hale getiriyor. Hukuk danışmanları ise Musk’ın bu hareketlerinin daha önce, CEO’nun bu yıl Bitcoin’in fiyat hareketleri üzerindeki belgelenmiş etkisinin ardından SEC’den incelemeye alınabileceği fikrini daha önce dile getirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!