Dolandırıcılar, şu anda Güney Amerika’da Peru’da yolculuğunu sürdüren ünlü bisikletçi ve gezgin Gürkan Genç‘ten Bitcoin istedi, Genç bu olay hakkında suç duyurusunda bulundu.

9 Eylül 2012 tarihinde bisikletle dünya turuna Türkiye’den başlayan Türk bisikletçinin başı dolandırıcılarla dertte. Genç, Facebook hesabında paylaştığı gönderide, dolandırıcıların Photoshop yöntemiyle fotoğrafını başka bir şirketle alakası olan fotoğrafa eklediklerini ve bu şirketten mağdur oldukları yalanını söyleyerek kendisinden Bitcoin istediklerini ifade ederken; kimliği belirsiz kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu.

Bisikletiyle sayısız ülke gezen ve kilometrelerce yol alan bisikletçi, Facebook hesabında yer alan ifadeler şu şekilde…

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.