Dolar/TL kuru son zamanlardaki en düşük seviyeyi gördü. Peki Dolar/TL kuru güne kaç lirayla başladı şimdi durum ne? Dolar neden düştü? Detaylar haberimizde…

Amerikan Doları, 5,48 ile Çarşamba günü son 4 ayın en düşük seviyesini gördü. Gün içinde 5,50 bandının altında işlem görmeye devam ediyor.

Dolar, TL karşısında güne düşüşle, 5,48 ile başladı saat 11:00’a doğru ahfif dümeni yukarı yöne kırsa da sonrasında yine frene bastı ve son 4 ayın en düşük seviyesini gördü.

Bu gelişme piyasalarda olumlu karşılandı ve uzmanlar bu hareketin ABD’nin Çin ile son dönemde yaşadığı ‘kur’ gerilimini bunda neden olarak gösterirken, iç piyasadaki dolar talebinin yeterli doygunluğa ulaşması ve ABD Başkanı Donald Trump‘ın S-400 konusunda Türkiye’ye olumlu yorumlarının etkili olduğunu söylüyor.

ABD Doları geçen yıl 12 Ağustos tarihinde zirveyi görmüş 7.22 TL’ye kadar yükselmiş, Euro ise 8.04 TL’den işlem görmüştü.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.